WhatsApp Hesabınızı Yasaklamasını Nasıl Önlersiniz?

Genel olarak, WhatsApp'ta iki tür engelleme vardır: geçici veya kalıcı. WhatsApp genellikle ilk kez yapılan herhangi bir ihlal için hesapları geçici olarak yasaklar. Bununla birlikte, kuralları çiğnemeye devam ederseniz, kesinlikle kalıcı olarak yasaklanacaksınız.

WhatsApp neden numaranızı yasaklıyor?

WhatsApp Pazarlama'da pazarlama, WhatsApp'tan daha önemlidir . Çoğu insan çok kısa sürede çok sayıda kişiye çok sayıda mesaj göndermek ister. Sayılarının yasaklanmasının ve tüm egzersizlerinin verimli olmamasının nedeni budur.  Önce Pazarlamayı, ardından WhatsApp'ı da anlamalısınız . Bunlar, WhatsApp hesabınızın yasaklanmasına neden olan yaygın nedenlerdir.

  • Kısa sürede çok sayıda mesaj göndermek.
  • Gönderilen mesaj sayısında ani bir artış. Özellikle yeni bir numarada.
  • Aynı mesajı kısa sürede birçok kişiye göndermek.  
  • Alınan gönderilen v/s oranı yanlış. Çok fazla mesaj gönderiyorsunuz ama çok az mesaj alıyorsunuz.  
  • Kaydedilmemiş kişilere mesaj göndermek de Ban ile sonuçlanabilir. Bu açıkça tanımadığınız kişilere mesaj gönderdiğiniz anlamına gelir.
  • Kişiler, numaranızın yasaklanmasının en önemli nedeni olduğunu bildirir veya sizi engeller. 

WhatsApp'ın Hesabınızı Yasaklamasını Nasıl Önlersiniz?

WhatsApp'ta yeni bir hesap açtıktan sonra en az bir gün beklemeniz gerekiyor. WhatsApp Pazarlama araçlarına yalnızca 24 saat sonra bağlanmayı deneyin. Şu anda arkadaşlarınızla aktif olarak sohbet etmeniz gerekiyor . Bu şekilde, algoritmalar, ticaret için değil, insanlarla iletişim için sayfaya ihtiyacınız olduğuna karar verecektir.

  • WhatsApp'a kaydolduktan sonra en az bir gün (24 saat) bekleyin.
  • Bu 24 saat boyunca uygulamada gerçek canlı sohbetler yapın. Bir ülkenin başka bir bölgesine uçmak için 24 saat yeterli bir süre. Yani bu durumda WhatsApp coğrafi konumunuzdaki değişikliği sorgulamayacaktır.
  • Daha önce yasaklanmamış bir cihaz kullanarak kaydolun. Servise kaydolduğunuzda telefon numaranız cihazınıza bağlanır. Yasaklandığınızda, WhatsApp zaten sizinle ilgili şu verilere sahiptir: IP adresiniz, cihazınızın IMEI'si ve önceki uygulamanızın anlık görüntüsü. IMEI, bir SIM kart yuvasının veya modemin benzersiz bir tanımlayıcısıdır. IMEI sıfırlanamaz. Sonuç olarak, daha önce yasaklanmış bir cihazın tekrar yasaklanma olasılığı daha yüksektir.